יבוא רכב

תוכן עניינים

כאשר מייבאים רכב לארה"ב, ישנן מספר תקנות והגבלות שיש לעמוד בהן. המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים של משרד התחבורה (NHTSA) קובע תקנים למכוניות המיובאות לארצות הברית, וכל כלי הרכב חייבים לעמוד בתקנים הפדרליים לבטיחות רכבים (FMVSS). בנוסף, הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) דורשת שכל כלי הרכב המיובאים לארה"ב יעמדו בתקנים מסוימים של זיהום אוויר.

 

מה צריך לעשות כדי לייבא רכב?

על מנת לייבא רכב, על היבואנים לקבל תחילה אישור מה-NHTSA וה-EPA. ה-NHTSA יעניק אישור אם הרכב הוא: (1) בן פחות מ-25 שנים; (2) אושר על ידי היצרן לציית ל-FMVSS הרלוונטי; וכן (3) מיובא כהלכה לפי הוראות 49 CFR Part 591. ה-EPA יעניק אישור אם הרכב: (1) בן פחות מ-21 שנים; (2) אושר על ידי היצרן לעמוד בתקני הפליטה החלים; ו-(3) מיובא כהלכה לפי הוראות 40 CFR חלקים 86 ו-1036.

 

קבלת אישורים

לאחר קבלת האישורים, על היבואן לרשום את הרכב ברשות המכס והגבול של ארצות הברית (CBP). ניתן לעשות זאת על ידי הגשת טופס 7501 – סיכום כניסה יחד עם מסמכים נדרשים אחרים כגון שטר מטען או שטר נתיב אוויר, הוכחת בעלות, הצהרת ערך וכו'. ה-CBP יעריך את כל המכסים, המסים והעמלות החלים שישולמו עם היבוא של את הרכב לארצות הברית ולספק טופס 3461 – מסמך יבוא רכב אשר יש להציגו לרשויות המדינה בעת רישום הרכב.

 

רישום רכב

בעת רישום הרכב המיובא, חשוב לציין שבמדינות מסוימות עשויות להיות דרישות נוספות לרכבים מחו"ל. לדוגמה, מרילנד דורשת שכל כלי הרכב המיובאים מחו"ל חייבים להיבדק על ידי מרכז בדיקה מאושר על ידי המדינה לפני רישום במינהל הרכב המוטורי (MVA). בנוסף, מדינות מסוימות עשויות לדרוש תיעוד נוסף כגון מסמכי מכס ואישור נמל או הוכחה לרישום מוקדם במדינת המוצא.

חשוב להקפיד על כל התקנות והדרישות הרלוונטיות בעת יבוא רכב לארה"ב. פעולה זו תבטיח שהרכב המיובא עומד בכל תקני הבטיחות והזיהום ורשום כהלכה בארצות הברית.

מידע זה לא נועד לשמש כייעוץ משפטי, אלא כסקירה כללית של התקנות והדרישות ליבוא רכב לארה"ב. למידע נוסף היכנסו אלינו המרכז ליבואני רכב

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

יבוא רכב

כאשר מייבאים רכב לארה"ב, ישנן מספר תקנות והגבלות שיש לעמוד בהן. המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים של משרד התחבורה (NHTSA) קובע תקנים למכוניות המיובאות לארצות הברית,

התקשרו עכשיו