מחירון מוניות

תוכן עניינים

תעריף מחירון מוניתכאשר נוסעים במונית יודעים שנדרש לשלם על הנסיעה סכום לא מבוטל ביחס לאמצעי תחבורה ציבורית אחרית, סכום שמתחיל מעשרות שקלים בנסיעות קצרות אך מגיע לא פעם גם למאות שקלים.

הרצון שלנו "לא לצאת פראיירים" מביא לכך שאנחנו רוצים לדעת האם המחיר שנגבה על הנסיעה, בין אם לאחר חישוב המונה ובין אם כמחיר קבוע מראש, הוא הוגן.

כדי לדעת את זה חשוב לבדוק את התעריפים של שירותי המוניות באותה נקודת זמן, תעריפים שקובע משרד התחבורה אך עשויים להשתנות מפעם לפעם.

התעריפים הבסיסיים של הנסיעה

המציאות בפועל היא שאנשים המזמינים מוניות שונות עשויים להיתקל בסכומים שונים הנגבים מהם, בין אם עקב המסלול הספציפי של הנסיעה ובין אם עקב גורמים אחרים שמגדירים את הנסיעה. התעריף ההתחלתי לנסיעה במונית במונה עומד נכון לשנת 2016 על 12.3 ש'ח.

מחיר הנסיעה בפועל נקבע לפי שני תעריפים. הראשון, תעריף 1, הוא התעריף שבשעות השגרתיות יותר: החל מ-5:30 בבוקר ועד 21:00. המחיר הוא 0.3 ש'ח ליחידת מונה, שהיא במקרה הזה 11 שניות או לחלופין 78.4 מטרים. תעריף 2 נגבה מהשעה 21:01 ועד 5:29, כמו גם בשבתות ובחגים. מטבע הדברים הוא יהיה יקר יותר, כשהמחיר הוא 0.3 ש'ח ליחידה אשר במקרה עומדת על 9 שניות או 63 מטרים.

כאמור, יש נהגים שלא יעשו את החישוב הזה אלא מראש יציינו מה מחיר הנסיעה, עם פתח אפשרי למשא ומתן מבחינתם של הנוסעים. זה לגיטימי, אבל חשוב שתעשו חישובים שיראו שהמחיר הוא הגיוני, ושלא באו לעשות עליכם כסף.

כאשר נוסעים במוניות, יש פרמטרים שונים שמייקרים את מחיר הנסיעה: לא תמיד אתם תהיו מודעים לכך באופן ישיר, אבל כן חשוב להכיר את אותם פרמטרים ולקחת אותם בחשבון. מזוודה או מטען אמורים להביא לתוספת של 4.4 ש'ח למחיר הנסיעה, בעוד שעל נוסע שלישי נדרש לשלם סכום נוסף של 4.9 ש'ח. אם המסלול הספציפי של הנסיעה מחייב כניסה לכביש 6, מוסיפים אותה כמובן לחישוב הסופי: החל מ-5.5 ש'ח למקטע ספציפי של הכביש ועד 16.6 ש'ח.

אז.. כמה זה עולה בפועל?

כל החישובים שהובאו כאן הם אמנם הגיוניים, אבל בפועל לא בהכרח יעניינו את האזרח הממוצע. הוא רוצה לדעת מהי השורה התחתונה, כלומר, כמה יעלה לו להגיע מיעד ליעד במועד מסוים. כדי ללמוד על התעריפים האלה ניתן להתנסות בנסיעות, אך גם לברר מראש או להשוות מחירים בין מספר תחנות. יש תחנות מוניות שמושכות לקוחות דרך מחיר זול יותר מאחרות.

באינטרנט תמצאו מספיק מידע שיאפשר לכם לדעת פחות או יותר כמה אתם צפויים לשלם, בהתחשב ביעדים המבוקשים של הנסיעות הנעשות בישראל. הרבה פעמים נקודת המוצא של הבדיקות האלה היא שדה התעופה בן גוריון, אשר המחיר של הנסיעה מתל אביב אליו אמור לעלות סביב כ-140-160 ש'ח. מונית מירושלים לנתב'ג, דוגמא נוספת, אמורה לעלות לכם כ-268 ש'ח עד 320 ש'ח, כשהמחיר תלוי במסלול, בשעת הנסיעה ובפרמטרים נוספים.

לכן, לפני שאתם יוצאים לדרך תוכלו לעשות חיפוש בסיסי בגוגל ולראות מה מחיר הגיוני לנסיעה שלכם. על פי המידע הזה והאפשרויות להגיע ליעד מסוים תוכלו לבצע את החישוב שלכם, ולראות האם נסיעה במונית צריכה להיות המועדפת עליכם, או שמא יש אופציות יותר נוחות ובעיקר זולות יותר. כל מקרה נבחן לגופו, אך למי שאין רכב פרטי נסיעה במונית מהווה בלא מעט תרחישים הפתרון העדיף או אפילו היחידי, בלי קשר לתג המחיר של הנסיעה.

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

התקשרו עכשיו