מוניות ליחידים

תוכן עניינים

מוניות ליחידיםבמקרה של מוניות, הגודל בהחלט קובע, או יותר נכון מספר הנוסעים. זה הרי ידוע שבלא מעט נסיעות, המחיר שכל אחד נדרש לשלם תלוי במספר הנוסעים במונית הנתונה – ולו מכיוון שהסכום על הנסיעה מתחלק בין יותר נוסעים.

בהמשך לכך, לא יפתיע שהנסיעות שאמורות להיות היקרות ביותר הן נסיעות יחידים, בייחוד כאשר אלו נסיעות ספיישל (נסיעה יחידנית ממקום למקום שנקבעו על ידי הנוסע). כאן בדיוק מתחילים לדבר על מוניות ליחידים ועל המחירים שצפויים לשלם אלה שנוסעים בהן.

אז מהי מונית ליחידים?

שימו לב שהמונח מוניות ליחידים מעט מבלבל, מאחר ומונית מעצם המהות שלה כוללת מקום לארבעה נוסעים במינימום. יוצאות מכלל זה מוניות אופנוע, שלא קיימות בישראל. לכן, המונח "יחידים" לא מתאר את המונית עצמה, אלא את הנסיעה שמתבצעת באמצעותה. זוהי נסיעה בה נמצאים ברכב הנהג ונוסע אחד בלבד.

בהמשך לכך, תהיה זו נסיעה שנקבעת על פי המסלול הספציפי שרוצה אותו נוסע, כשהמחיר כמובן משתנה בהתאם למרחק ולשעה: האבחנה העיקרית היא בין תעריף 1 המוזל יותר, בשעות ה"רגילות", לבין תעריף גבוה הנקבע בשעות הלילה, בשבתות ובחגים.

עקב המאפיינים הספציפיים של הנסיעה, לא מפתיעה העובדה ששירות הסעות ליחידים מוצע לרוב באזורים גיאוגרפיים מצומצים יחסית. אל תבנו על מונית ספיישל שתיקח אתכם מהצפון עד לדרום, שעה שיש לא מעט חברות שמבצעות נסיעות למרחקים שכאלה רק בהינתן מספר מינימלי של נוסעים (שכל אחד מהם משלם בנפרד, בחלק מהמקרים).

נסיעות ליחידים הן נסיעות עירוניות או בין עירוניות, אך פעמים רבות למרחקים שאינם אסטרונומיים. לכל נהג או תחנת מוניות יש את אזורי הפעילות שלהם, והנסיעות נעשות על פי אותם אזורים.

מי שנוסע לבד, משלם יותר

מוניות יחידים, כאמור, מציעות עבורנו את תעריף הנסיעה הגבוה ביותר. המחיר עצמו נקבע בהתאם למדיניות חברת המוניות והרצונות של הנוסע, כאשר האפשרויות הן מונה או לחלופין מחיר פיקס הנקבע מראש. בכל אחד מהמקרים, צריך לקחת בחשבון שלמרות שזה לא נראה כך, יש טווח רחב יחסית של מחירים.

חברות המוניות, אפילו אם הן נדרשות לפעול על פי התעריף שהגדיר משרד התחבורה התחום, עשויות לגבות בסופו של יום מחיר שונה. גם מכיוון שהן מבצעות את הנסיעה באופן שונה: חשבו על חישוב המונה בין מסלולים שונים שבחר הנהג כדי להגיע ליעד הסופי.

זאת ועוד, למרבה הצער בתחום הזה לא חסרים נסיונות למרמה, למשל בהצגת מחיר שאינו מדויק ללקוחות. כולנו שמענו בחודשים האחרונים על נהגי מוניות שרימו תיירים וגבו מהם סכום הגבוה במאות אחוזים ממה שהם היו צריכים לשלם בפועל, רק בגלל שאותם נהגים ניצלו את חוסר הידע ואת התמימות של התיירים.

מומלץ מאד לראות שהמונית שאתם עולים עליה מחזיקה ברישיון ולשאול כמה שיותר על איך נקבע התשלום לנסיעה הספציפית. המלצה מועילה בלא מעט תרחישים היא ליצור קשר עם מספר תחנות מוניות הפועלות באותו אזור ולברר מה בדיוק המחירים הצפויים.

ועוד דבר חשוב: בנסיעה עם מונית מומלץ שתשמרו את הקבלות שאמור נהג המונית להנפיק לכם, גם אם אתם לא עצמאיים שאמורים להזדכות עליהן. אם יש מחלוקת או מתברר שהמחיר ששולם היה שגוי, קבלה היא למעשה הראיה היחידה.

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

התקשרו עכשיו