הזמנת נסיעה

תוכן עניינים

הזמנת נסיעהמוניות משמשות אותנו לאינספור צרכים ומטרות. בין אם הצורך שלנו הוא נסיעה ספיישל, הסעה לנתב'ג, הסעת עובדים או אפילו הסעות לאירועים, ברור ששאלת אופן הזמנת המונית צריכה להישאל.

בתחום הזה, בדומה לתחומים אחרים, יש אופציות מסורתיות יותר אך גם כאלה חדשניות פי כמה. על המאפיינים והיתרונות של כל צורת הזמנה במאמר הנוכחי.

הזמנה ישירה

הדרך הראשונה בה תוכלו להזמין נסיעה במונית היא פשוט לעמוד ליד כביש מסוים, לנסות ללכוד את תשומת הלב של נהגי מוניות עוברות ולראות אם מישהו מהם פנוי ויוכל לבצע עבורכם את הנסיעה. לא תמיד זה יסתיים בהצלחה, בייחוד כאשר מנסים לתפוס מוניות במקומות שלא עוברות בהן מוניות רבות. אם מבצעים את האיתור של המונית בסמוך לאפיקי תחבורה מרכזיים (אך כמובן שלא כביש מהיר), או לחלופין באזורי בילוי, סביר להניח שהחיפושים אחר המונית יהפכו לפשוטים פי כמה.

אופציה אחרת היא פשוט לגשת בצורה ישירה לתחנת מוניות הנמצאת בעיר שלכם או במקום בו אתם נמצאים. בכל עיר בישראל פועלות מספר תחנות מוניות אותן לאתר גם בחיפוש פשוט באינטרנט ובמדריכי נותני שירותים שונים.  כשמגיעים לתחנת מוניות נתקלים לא פעם בנהגים זמינים לבצע נסיעה, כשבמקרה הכי גרוע ניתן לבקש מאנשי התחנה להזמין עבורכם מונית.

חשוב להדגיש ששתי האופציות האלה יותר מתאימות למצבים בהם נמצאים כבר בשטח ומחפשים דרך לחזור הביתה או להגיע למקום אחר. ברור שעבור מי שנמצא בביתו יש דרכים יעילות יותר להזמין מונית, אליהן נתייחס מיד.

הזמנה טלפונית

את המוניות ניתן להזמין בצורה פשוטה בצורה טלפונית, באמצעות חיוג לתחנות מוניות – כמובן שכדי להגדיל את הסיכויים שהתחנה תספק מענה בהקדם האפשרי, צריך לוודא שזו תחנה הפועלת באזור הנסיעה שלכם. לאחר שיוצרים קשר עם התחנה (המענה הטלפוני אמור להינתן תמיד בשעות הפעילות של התחנה) מסבירים מהיכן להיכן צריך את המונית, וכמובן שגם מתי בדיוק. על פי היצע המוניות של התחנה והמיקום הספציפי שלהן – ברוב התחנות יש מערכות ניטור ובקרה שמאפשרות לראות היכן נמצאת כל מונית בצי של החברה – יוכלו המתאמים למצוא מונית שתוכל להגיע לבצע את הנסיעה במהירות האפשרית.

אנשים רבים שומרים ברשימת אנשי הקשר שלהם מספר טלפון של תחנת מוניות אחת או יותר, במטרה ליצור איתן קשר בצורה פשוטה במידת הצורך. גם אם לא יודעים היכן להתחיל, באמצעות בדיקה מהירה באינטרנט יוכל משתמש האינטרנט הסביר והבינוני של המאה ה-21 למצוא את מספר הטלפון של תחנת מוניות רלוונטית.

שימוש באפליקציות

האפשרות האחרונה אליה נתייחס נכנסה לתמונה בשנים האחרונות אבל הפכה לנפוצה מאד בשנים האחרונות. אפליקציות של שירותי מוניות צברו פופולאריות גדולה עם הזמן ומאפשרות לבצע את ההזמנה בצורה מהירה ופשוטה, מכל מקום. השירות המוביל בתחום בישראל כיום הוא גט טקסי (או בשמו הנוכחי: Gett), כאשר בתחילת השנה נכנסה לתמונה גם אפליקציית Rider – אולי אתם זוכרים אותה מהקמפיין של לירון אורפלי, המכונה "טילטיל", נהג מונית בעצמו.

האפליקציות מקלות על התמונה גם מכיון שהן מאפשרות להזמין את הנסיעה באמצעות כרטיס אשראי, ללא עמלה נוספת: גם מי שאין לו כסף קטן יוכל לכן לבצע את הנסיעה (בנסיעה "רגילה" במונית זה ממש לא מובן מאליו שניתן יהיה לשלם באמצעות כרטיס אשראי).

החיסרון העיקרי האפשרי הוא תשלום עמלה על עצם ההזמנה באמצעות האפליקציה, שמתווספת כמובן למחיר הנסיעה. לפני מספר שנים גט טקסי ביטלה את העמלה, אך כיום בריידר נדרש להוסיף סכום של 5.20 ש'ח להזמנות דרך האפליקציה. עובדה זו פוגעת במידה מסוימת באטרקטיביות השימוש בה, למרות שהאפליקציה כן מציעה מספר פלוסים מבחינה כלכלית – אפשרות לקבלת החזר על נסיעות, למשל.

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

יבוא רכב

כאשר מייבאים רכב לארה"ב, ישנן מספר תקנות והגבלות שיש לעמוד בהן. המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים של משרד התחבורה (NHTSA) קובע תקנים למכוניות המיובאות לארצות הברית,

התקשרו עכשיו