מוניות מנתב"ג

תוכן עניינים

מוניות מנתב''ג"אין כמו הבית", אומר כל ישראלי הנוחת בארץ לאחר שהות באחת המדינות מעבר לים.

עבור רבים שלא דאגו מראש לטרמפ הביתה (כי לא תמיד יש מישהו שיוכל לקחת אותנו), האפשרות היחידה היא להתבסס על התחבורה הציבורית.

לכאורה, יש לא מעט אופציות: אוטובוסים, מוניות שירות ורכבת יכולים לעשות את העבודה. הבעיה היא שהם לא פועלים בתדירות מספקת, מאריכים את הזמן שנדרש עד ההגעה הביתה ולא מביאים אותנו עד לפתח הבית.

במצב הדברים הזה, לא מפתיע מדוע ישראלים רבים בוחרים להזמין מונית שתיקח אותם הביתה, למרות שהמחיר שלה צפוי להיות גבוה יותר. אז מהן האפשרויות לקחת מונית מנתב"ג?

מוניות הדר

מזה כשלושים שנה שחברת מוניות הדר מחזיקה בבלעדיות להציע שירותי הסעות בשדה התעופה בן גוריון וממנו. החברה מספקת שירותי הסעות 24 שעות ביממה, בכל רחבי הארץ, כאשר ההזמנה של המונית נעשית במקום. על הנוסעים להגיע לעמדת המשלח הנמצאת ביציאה משער 03 בטרמינל שלוש, או לחלופין בסמוך לשער 03 בטרמינל 1.

מחיר הנסיעה תלוי בפרמטרים שונים, ביניהם היעד, השעה והתעריף, מספר הנוסעים מעל או מתחת לגיל 5 ומספר המזוודות. באתר של רשות שדות התעופה תמצאו מחשבון שאמור לחשב עבורכם את מחיר הנסיעה בנסיבות ספציפיות. הנוסע יכול לבחור בין נסיעה עם מונה לבין הצעת מחיר, על פיה מחיר הנסיעה נקבע מראש בהתאם ליעד.

אין כאן תשובה חד משמעית לגבי מה עדיף, כי לכל נסיעה נסיבות משלה, כשאנחנו ממליצים לכם להפעיל את כל החושים הצרכניים שלכם. בכל מקרה קחו בחשבון שהסכום שתשלמו עשוי להיות גבוה יחסית, כאשר נדירים המקרים בהם הוא כולל פחות משלוש ספרות.

מוניות שירות

מעבר למוניות הספיישל שפורטו כאן, ניתן להגיע ליעדי נסיעה מסוימים משדה התעופה באמצעות מוניות שירות – המחיר כאן נוח יותר, אך צריך לקחת בחשבון זמן הגעה ארוך וכן את העובדה שסביר שהמונית לא תעצור בפתח הבית שלכם (אלא אם אתם משלמים כמה עשרות שקלים נוספים). עבור תושבי חיפה והצפון, מוניות השירות הרלוונטיות הן של חברת "עמל". הן פועלות 24 שעות ביממה ויוצאת מעמדת השירות הסמוכה לשערים 01-03 במפלס הקרקע.

נכון לנקודת הזמן הנוכחית, התעריפים של מוניות נשר הם:

  • נסיעות לחיפה, נשר, טבעון, יקנעם, רכסים וטירת הכרמל (היעד המרכזי הוא קריית הממשלה בחיפה) – מחיר של 77 ש"ח למגיעים ליעד המרכזי, או 119 ש"ח בשירות עד בית הנמען.
  • עכו, צומת הצ'ק פוסט, קריית חיים, קריית ים, קריית מוצקין, קריית ביאליק וקריית עתה – מחיר של 90 ש"ח ליורדים בתחנה המרכזית עכו או בתחנת המפרץ, 140 ש"ח למזמינים שירות עד הנמען.
  • נהריה, לוחמי הגטאות וראש הנקרה – 95 ש"ח עבור נסיעה לתחנה המרכזית בנהריה, 148 ש"ח לנסיעות עד הבית.

מוניות "נשר" נוסעות לירושלים ויוצאות מאותו מקום. העיקרון כאן דומה, כשכל אחד מהמסלולים כולל יעד מרכזי: מחלף הראל (41 ש"ח), תחנה מרכזית ירושלים או מרכז העיר (41 ש"ח) ותחנת המשטרה במעלה אדומים (55 ש"ח). המחיר לשירות עד בית הנמען נע בין 64 ש"ח ל-85 ש"ח.

המקרה של גט טקסי

לפני מספר שנים, קיבלה אפליקציית המוניות גט טקסי הרחקה מנתב"ג אחרי שפגעה בבלעדיות של מוניות הדר בשדה, לכאורה או שלא. לאחר מאבק של אנשיה החליטה רשות שדות התעופה לצמצם מעט את ההגבלות. כיום חברת גט טקסי יכולה לאסוף נוסעים מנתב"ג, אך עם כוכבית גדולה מאד: בגדר חובה שההזמנה תיעשה מראש. מבחינה מעשית, על האנשים שמעוניינים להשתמש בשירותי גט טקסי לאיסוף מנתב"ג צריכים להזמין אותה עוד לפני שהם יוצאים מהיעד בו הם שהו ועלו על המטוס, מה שמקשה עליהם את ההזמנה.

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

התקשרו עכשיו