השוואת מחירים

תוכן עניינים

השוואת מחיריםבמהלך השנים, כל ישראלי הפך לצרכן אקטיבי ו"חכם" הרבה יותר מסיבות ברורות: העלייה המאסיבית בעלויות המחייה בישראל ממש לא מאפשרת אחרת.

אנחנו לא סתם רוכשים מוצרים או מזמינים שירותים מבלי שאנחנו יודעים שזה יהיה משתלם עבורנו, לאחר השוואת מחירים שרצוי מאד שנבצע. גם במקרה של הזמנת מוניות מומלץ שכן לעשות את הבדיקות האלה, שעשויות לחסוך לכם לא מעט כספים.

השוואת מחירים באמצעות הטלפון

האקטיביות של הצרכנים הישראלים שתוארה מעלה באה לידי ביטוי גם באופן שבו רבים מהם אינם מהססים ליצור ישירות קשר עם מספר תחנות מוניות. העיקרון כאן פשוט: מרימים טלפון למספר תחנות שיכולות לבצע נסיעה מסוימת, פונקציה של שעות הפעילות שלהן ושל אזורי הפעילות שלהן. את המידע הזה תוכלו לקבל באמצעות בדיקה קצרה מאד באינטרנט, אליו כמובן נגיע בהמשך.

בכל אחת מהשיחות יש להבהיר בדיוק את מאפייני הנסיעה – נקודת המוצא, נקודת היעד והשעה המשוערת. יש חברות שיתנו תעריף "פיקס" לנסיעה מהסוג הזה, בעוד שאחרות יעדיפו להפעיל מונה אשר יאפשר לדעת את מחיר הנסיעה רק בסופה. אין כאן תשובה חד משמעית מה עדיף, כאשר הנסיבות הספציפיות של הנסיעה (למשל עיכובים או פקקים) עשויים להשפיע על המחיר.

בכל זאת, באמצעות קבלת הצעות המחיר או הערכה ראשונית של המחיר במונה אפשר לדעת פחות או יותר היכן עומדים. אם יש חברה שמציעה תעריף זול יותר או מתחייבת למחיר זול יותר אפשר להיעזר בה, גם אם חשוב לזכור שהמחיר הוא לא הפרמטר היחידי שמסתכלים עליו כאשר מזמינים חברת מוניות.

גם האינטרנט יכול להיכנס לתמונה

האינטרנט הוא כידוע לכל מקור מידע בלתי נלאה, דרכו ניתן ללמוד על כל דבר – וכן, גם מחירי נסיעות במוניות נכללות כאן. מכיוון שפרמטרים שונים מרכיבים את מחיר הנסיעה במונית לא תמיד תמצאו באינטרנט את התעריף המדויק שתידרשו לשלם בסופה של נסיעה, מה גם שיש הבדלים בין חברות שונות או שעות שונות של נסיעה. ובכל זאת, באמצעות האינטרנט ניתן לקבל תמונה כללית ודי תואמת המציאות של טווח המחירים בתחום.

אז איך עושים את זה? פשוט מאד: באמצעות חיפוש מהיר בגוגל. הוא יאפשר לכם להגיע לאתרים בהם מחירונים מומלצים של נסיעות שונות, תעריפים המאפיינים את שירותי המוניות (למשל תעריף 1 בימי חול לעומת תעריף 2 היקר ביותר בשבתות, חגים ולילות) ואף הצעות מחיר של חלק מחברות המוניות. אם מעוניינים לדעת למשל כמה מומלץ שתעלה נסיעה מתל אביב לנמל התעופה בן גוריון, תוכלו לקבל לכך תשובה באינטרנט.

תמיד אפשר להתמקח

בעולם אידיאלי, על כל שירות שאנחנו מקבלים היינו משלמים בדיוק את סכום הכסף המתאים לכך, אם בכלל אפשר להגדיר אותו. במקרה של מוניות הפער בין הרצוי למצוי עשוי להיות גדול. לא חסרים מקרים בהם נהגי מוניות מנצלים את התמימות או חוסר הידע של הנוסעים שלהם, וגובים מחירים גבוהים מדי עבור הנסיעה. אם תהיו אקטיביים, תבקשו הסברים למחירים ותדעו מה מציעים המתחרים תקטינו בצורה ניכרת את הסיכויים לכך.

עצה אחרת שניתן להעניק לכם היא לא לקחת שום מחיר המוצע לכם על ידי נהגי המוניות או מנהלי התחנות כתורה מסיני. ברור שאתם צריכים לשלם בסוף הנסיעה את המחיר שהתחייבתם אליו, אך בנקודת ההתחלה תוכלו לנסות להתמקח לגבי מחיר הנסיעה (בייחוד אם זה מחיר שנקבע מראש עבור הנסיעה). יכול להיות שבדרך זו תוכלו להוריד כמה עשרות שקלים ממחיר הנסיעה, וזאת מכיוון שיש נהגי מוניות רבים שיעדיפו לקחת אליהם נוסעים גם במחיר מוזל יחסית מאשר להישאר חסרי תעסוקה בנקודת זמן מסוימת.

TAXI

כל מה שצריך לדעת על הזמנת מוניות לנתבג

כשזה מגיע להזמנת מוניות לנטבג, יש לזכור כמה טיפים מרכזיים. בראש ובראשונה, חשוב לתכנן מראש ולהזמין את המונית מראש. זה יבטיח שיהיה לכם רכב שיחכה לכם כשתגיעו לשדה התעופה. בנוסף, הקפד לספק לנהג הנחיות ברורות היכן לאסוף אותך ולהוריד אותך.

ביטוח

ביטוח נסיעות לחול – טסים לראות כדורגל באנגליה? אל תשכחו לעשות לפני כן ביטוח

מדי שנה, באופן מסורתי, בתקופת חג המולד, נערכים באנגליה מספר מחזורים מרוכזים של משחקי כדורגל בליגה הראשונה, הפריימר ליג. מדובר באחת מחגיגות הספורט הגדולות בעולם. בשבוע אחד נערכים מספר מחזורים, והקבוצות הטובות ביותר בליגה וחלקן אף בעולם, מתחרות זו בזו. מיליוני אנשים ברחבי העולם צמודים למסכים לצפות במשחקים, ומאות אלפי אנשים מבקרים באצטדיונים וצופים בהם בלייב.

ביטוח צד ג' – למה חשוב שנרכוש?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, בדרך כלל ההתייחסות שלנו היא לביטוח חובה וביטוח מקיף. החלק הראשון המדינה מחייבת אותנו לרכוש, כך שאין לנו הרבה

עתיד התחבורה: מוניות קרוואנים לוקחות את ההובלה

עם עליית הטכנולוגיה, ענף התחבורה מתפתח במהירות. אחד הטרנדים האחרונים הוא מוניות קראוונים. מדובר בשירותי הסעות הפועלים בדומה למוניות המסורתיות, אך עם טוויסט – הם נוסעים בשיירות, או קרוואנים, של עד שישה כלי רכב. זה מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח בכבישים, כמו גם יכולת להציע שירות מותאם אישית יותר לנוסעים.

בחירת מונית לשדה התעופה

כאשר מדובר על נסיעה לשדה התעופה נתב"ג, בחירת שירות המוניות הנכון היא קריטית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להגיע מאוחר או לחוות חוויה מלחיצה לפני

יבוא רכב

כאשר מייבאים רכב לארה"ב, ישנן מספר תקנות והגבלות שיש לעמוד בהן. המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים של משרד התחבורה (NHTSA) קובע תקנים למכוניות המיובאות לארצות הברית,

התקשרו עכשיו